BİZ KİMİZ?
25 yıllık hotel ve restoran tekstili üretimi, ihracatı ve satışı tecrübesi ile; yüksek sınıf bir işletmede kullanılması gereken tekstili konusunda uzmandır.
Tekstilin görünümü, dayanıklılığı, konfeksiyon kalitesi Tissum için esastır.
Tissum tekstil kiralama, bir çamaşırhane hizmeti değil ; bir tekstil çözüm servisidir ürünüdür.
İleri Teknoloji Kullanılarak Envanter Kayıpları ve Kötüye Kullanımı Önlenir.
Tissum Kiralama Sisteminde, dünya genelinde ve ülkemizde birçok sektörde kullanılan, canlı ve cansız her türlü nesnenin dokunmadan belirli bir mesafeden tanınmasını ve izlenmesini sağlayan RFID teknolojileri kullanılır. *Ürünlerimize (rfid) elektronik çip takıyoruz. Dolayısı ile her ürünün hayat hikayesini bilgisayar ortamındaki erp programımızda sağlıklı olarak izleyebiliyoruz. Her üründeki çip’e hangi müşterimizde kullanılacaksa tanımlama yapıyoruz.
* Kirli çamaşırı almaya gittiğimizde yetkili arkadaşımız bir el terminali ile gidiyor. Kirli torbası bu alet yardımı ile scan ediliyor ve görevlilerin saymalarına gerek kalmadan kirli torbasındaki tüm ürünler elektronik olarak sayılmış oluyor. Gene portatif printer’ımızdan derhal aldığımız doküman ile kirli çamaşır miktarını müşterimize bildirmiş oluyoruz.
* Kirli çamaşır, tesise girdiğinde tekrar tanımlanıyor ve ayırma prosesi sırasında sayı kontrol edilerek konfirme ediliyor ve sonrasında yıkama işlemleri başlayabiliyor.
Videomuzu izleyin
Yıkama
Yıkamada doğa dostu kimyasallar kullanılıyor. Ecolab kimyasal ile çalışıyoruz. Ürünlerin yıkama reçeteleri gene bilgisayar ortamında ayarlanmış otomatik deterjan dozajlama üniteleri tarafından çamaşır makinalarına veriliyor. Seçilen yıkama programı ile yıkanan çamaşır her defasında aynı prosese tabi tutuluyor. Tabii tekstilin dokusu, rengi bozulmadan müşterilere servis veriliyor.
Tissum tekstil yıkamasında en üst sınıf kimyasallar ve “klorsuz yıkama teknikleri” kullanarak “peçete ve tekstil” hijyenini ve sağlığını maksimize eder.
Tesisimizde Hotel ve Restoran tekstili yıkanması için kullanılan makinalar tamamen yeni teknolojilerle donatılmış, konularında dünyanın en iyi makinalarıdır. Tesis tamamen sıfır makinalar ile kurulmuş olup, yıkanan çamaşır, yıkanma işlemi bittikten sonra müşterimiz paketini açana değin el değmeden farklı işlemlere tabi tutulur.
Ütüleme

Yıkama işlemi bittikten sonra gene endüstriyel ve son teknoloji makinalarda ütülenen ürünler ütü makinası tarafından otomatik olarak katlanıyor.

Katlanan ürünler “özel” Tissum Sevkiyat kasalarına alınıyor. Daha sonra da rfid ünitesinde tanımlamaları yapıldıktan sonra ; kasalar bir şrink makinasından geçirilerek ambalajlanıyor.

Rfid de daha önce tanımlanması bitirilmiş olan ürün ; gitmesi gereken işletmeye doğru sevkiyata hazırlanıyor.

Paketleme

Üniforma için yıkama ütüleme prosesleri bittikten sonra ya her biri askıda ya da kasalarda olmak üzere paketleniyor.

Her bir paketli kıyafetin üzerinde; bir adet frid etiketi, bir adet kişinin isminin yazılı olduğu etiket, bir adet de paketlemede konan sticker bulunuyor. Herkesin ürünü her gün kendi ismine özel olarak hazırlanmış askısında sevk ediliyor. (işletmelerde normalde rfid olmayınca ürünler karışıyor herkes birbirinin kıyafetini giyebiliyor, kaybolmalar vb vb)

Depolama
Paketleme konusunda özel tissum kasalarımız müşterimizin deposunda ürünlerin ütüsü bozulmadan, fazla yer kaplamadan depolama imkanı sunuyor. Ayrıca istenirse askıda veya eşekte (büyük askılık) sevkiyat yapabiliyoruz.
Sevkiyat
İşletmemiz yılın 365 günü çalışmakta olup teslimatını tamamen siz müşterilerimizin istediği saatlere göre ayarlıyor. Tüm araçlarımız gps ile takip ediliyor.
Planlanan saatte müşterimizde olmaları için planlama departmanımız dakika dakika programı takip ediyor ve müşterilerimizle iletişim halinde bulunuyor)
Stok Yönetimi
Bir işletme sahip olduğu masa sayısının 2-2,5 katı tekstil alarak çalışır. Tissum 4 set tekstil yatırımı yapıyor. İşetmenin en çok misafir ağırladığı güne bile anında hazır olacağımız bir sistemimiz var.
Müşterimizin envanterini de biz yönetiyoruz. Bir projeye başladığımızda küçük bir mühendislik çalışması yapıp müşterimiz ile birlikte ihtiyaçları doğrultusunda bir stok seviyesi kararı alıyoruz. Müşterimizin günlük kuver sayılarına hakim oluyoruz. İşletmenin ihtiyacına göre yapılmış olan tekstillerimiz kullanılıp bize kirli olarak bize döndüğünde müşterimizde olması gereken tekstil ihtiyacını bilgisayar ortamında yönettiğimiz planlama tarafından fark ediliyor ve bir sonraki yüklemede ihtiyaca oranla tekstil yollanıyor. İşletmenin kendi stoklarını kontrol etmesine bile ihtiyaç kalmıyor. Biz bunu yönetebiliyoruz.